děti | Aktuality

děti

Vymalovaná zastávka

DĚTI Z PODSEDICKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLY VYMALOVALY ZASTÁVKU

Občanské sdružení PRO-V-A-Z-E-K, ve spolupráci se ZŠ Podsedice, vytvořili v rámci prevence sociálně – patologických jevů projekt, „Jak neničit, ale vytvářet“.

Žáci ZŠ Podsedice, pod vedením pedagogického sboru, na základě žádosti občanského sdružení PRO-V-A-Z-E-K, vytvořili návrhy na výmalbu zastávky. Vítězný návrh Pavla Fraňouse ,byl několika žáky ze ZŠ Podsedice, namalován do zastávky v Podsedicích.

Žáky bavilo, jak navrhování výmalby zastávky, tak samotná realizace. Pochvala od kolemjdoucích občanů, děti velmi potěšila. Věříme, že takováto maličkost přispěje k lepšímu chování dětí vůči obecním prostorům a majetku. Občanské sdružení PRO-V-A-Z-E-K bude nadále v projektu pokračovat, věnovat se bude ekologii a recyklaci.

Rádi bychom tímto poděkovali paní ředitelce a pedagogickému sboru, za to, že je projekt zaujal a s chutí se zapojily. Především děkujeme žákům ZŠ Podsedice za celkovou realizaci – jmenovitě: Pavlovi Fraňousovi, Dominice Anderlové, Danielu Anderlemu, Vítovi Zedníčkovi, Václavu Zedníčkovi a Martinu Hodkovi.

_DSC0604 _DSC0709
_DSC0600 _DSC0601 _DSC0603 _DSC0602

Dýňování 2012 - fotogalerie

Přidali jsme fotogalerii i letošního Dýňování.

Výtvarná soutěž pro děti ze ZŠ Podsedice

Občanské sdružení PRO-V-A-Z-E-K vyhlašuje Výtvarnou soutěž s názvem

„Blahopřání občanům“

Charakteristika: výtvarně vypracovat blahopřání k životnímu jubileu, svatbě a narození dítěte.

Výtvarná technika: libovolná (kresba, malba, grafika – koláž, frotáž, tisk, &hellipWinking, výtvarné techniky lze i kombinovat.

Formát: A5
Množství: max.do 3 ks od jednoho autora.

Věková kategorie: 1. Mladší školní věk (6–10 let) 2. Starší školní věk (11–15 let).

Podmínky: záměrem je vytvořit blahopřání k životnímu jubileu, svatbě a narození dítěte pro občany obce Podsedice a přilehlých obcí. Každá výtvarná práce bude mít podpis autora v pravém dolním rohu obrázku.

Termín odevzdání: výtvarné práce se budou odevzdávat do 30.9.2011 do budovy Základní školy v Podsedicích.
Vyhodnocení: v měsíci říjnu se sejde komise a vyhodnotí 6 nejlepších prací – vždy 3 v každé kategorii. Slavnostní vyhlášení a vyhodnocení prací proběhne v budově školy. Vítězové budou odměněni.

Pasted Graphic 6


Dýňování 2010

Říjnové dýňování

Také u nás v Čechách se stává vyřezávání dýní běžnou podzimní kratochvílí. Nabídka dýňové úrody je pestrá a tak vznikl nápad udělat dětem radost a sobě zpříjemnit podzimní dny.
Dýně malé, veliké, šišaté či baňaté – na výběr bylo podle chuti. A pak už jen nápad, šikovné ruce a ostrý nožík – pro malé umělce nezbytná pomoc mámy nebo táty - a hlavně chuť tvořit. A že fantazii a chuť tvořit dětem nechybí, bylo poznat na malém fotbalovém hřišti v Podsedicích, kde se sešlo přes 50 účastníků „Dýňování“, které zde pořádalo pro malé i velké občanské sdružení „Správná věc“.

Pasted Graphic 4

Říjnové sobotní odpoledne sice šetřilo teplými slunečními paprsky, ale nikomu z účastníků to nevadilo. Některým vznikaly pod rukama veselé dýňové obličeje, jiní se inspirovali halloweenskými strašidly, další pro nápad zabrousili do živočišné říše a v trávě se sešla partička originálních tvorů vyrobených z dýní. Děti se velmi vážně pouštěly do práce… a dospělým jakoby v té pozitivní náladě ubývalo (alespoň na chvíli) roků a vrásek.
Nakonec nebylo vůbec důležité, kterou z dýní porota vyhlásila jako tu nej nej nej. Sladkou odměnu a diplom si odnesli domů všichni, kteří popustili uzdu fantazii a vyřezávali dýně, nebo malovali obrázky. Nápaditá galerie “Na šňůře“ se kterou si pohrával vítr, mohla, konkuroval ledasjaké světové výstavní síni – děti se pyšnily svými výtvory a každý z obrázků měl své nadšené obdivovatele.

Pasted Graphic 5

Poděkování patří rovněž všem, kteří připravili odměny pro děti, občerstvení a hlavně panu Jaroslavu Zimovi z Pnětluk a paní Kristýně Pokorné z Podsedic za to, že se podělili o své dýňové výpěstky pro radost s ostatními.
Říjnové „Dýňování“ v Podsedicích je výzvou k založení nové tradiční akce, s příslibem zábavy pro děti i dospělé v mnoha dalších disciplínách a soutěžích.Vždyť svět dýní je pestrý a přímo nás vybízí k radovánkám. Je báječné, že se našli lidé, kteří nám ostatním „poselství“dýní zprostředkovali.

Autor: Hanka Husáková

Výtvarná soutěž o vytvoření znaku obce Podsedice

Pasted Graphic 2

Článek o výtvarné soutěži - vytvoření znaku obce Podsedice.